II GDAŃSKA KONFERENCJA PODOLOGICZNA

 

6 października 2019

Rejestracja uczestników od 10.00 – 11.00

Część I
11.00 – 12.45
Hiperkeratozy w praktyce podologa i kosmetologa
Prelegentka – mgr Anna Chmielarz – koordynator ds szkoleń i sprzedaży w firmie Farmona Professional.

Miejscowe zaopatrzenie nowoczesnymi opatrunkami w ZSC oraz rola edukacji pacjenta i jego rodziny.
Prelegentka – Maria Jarmuszczak – dyplomowana pielęgniarka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, właścicielka gabinetu podologicznego. Doświadczenie i wiedzę dotyczące ZSC zdobywała w poradni stopy cukrzycowej przy Katedrze Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu. Stosuje holistyczne podejście do pacjenta, współpracuje z poradnią stopy cukrzycowej i Kliniką Angiodiabetica w Poznaniu.

12.45 – 13.00 przerwa

Część II
13.00 – 15.00
Zastosowanie technologii FREMS w leczeniu zaburzeń nerwowo-naczyniowych w ZSC.
Prelegentka – mgr Izabela Magda Rosłoniec, dyplomowany technik fizjoterapii. Podolog, właścicielka gabinetu ortotyki indywidualnej FOOTCOMFORT w Gdańsku, specjalizującego się w wykonywaniu wkładek indywidualnych i ortez z materiałów termoformowalnych. Certyfikowana specjalistka francuskiej firmy Sidas.

Procedury higieniczno-dezynfekcyjne w gabinecie podologicznym. Plan higieny gabinetu podologicznego.
Prelegentka -mgr Arleta Stawinoga, ekspertka firmy Ecolab, światowego lidera w zakresie rozwiązań w utrzymaniu higieny i zapobieganiu infekcjom oraz usług związanych z gospodarowaniem wodą i energią. Ecolab oferuje specjalistyczne rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia oraz usprawnienia procesów mycia, sanityzacji oraz dezynfekcji.

Podstawy Podologii
Tom I

Przejrzysty podręcznik z zakresu organizacji pracy podologa, wymogów materiałowych oraz higienicznych dotyczących działalności gabinetu podologicznego, teorii z zakresu budowy kończyn dolnych, układu krwionośnego, limfatycznego, chorób oraz zaopatrzenia ortopedycznego realizowanego przez specjalistę podologa. Książka zawiera mianownictwo w języku angielskim i łacińskim oraz praktyczny indeks popularnych pojęć z zakresu podologii.

Pod redakcją: mgr Sary Nowickiej
Autorzy:
prof. Marian Jakubowicz
mgr Halina Grabicka
mgr Justyna Szczuraszek